W SELLTECH s.c. mogą Państwo zaopatrzyć się w najwyższej jakości elektryczne chwytaki przemysłowe. To praktyczne urządzenia, które wykorzystuje się do przenoszenia różnych elementów, w tym także m.in. do pakowania i umieszczania na paletach. Sprzęt jest przydatny również przy wykonywaniu rozmaitych czynności montażowych. Oprócz tego ułatwia on obsługę wielu maszyn przemysłowych.

Urządzenia mają wbudowane sterowniki oraz zamontowane dodatkowe czujniki magnetyczne. Większość modeli chwytaków elektrycznych dysponuje wymiennymi końcówkami. Dzięki temu nadają się do pracy z różnymi materiałami, takimi jak szkło, tektura, plastik albo metal.  W większości przypadków są one kompatybilne z robotami bez konieczności używania dodatkowego osprzętu.

Chwytaki przemysłowe bywają wyposażone w napędy elektryczne. W zależności od modelu różnią się siłą chwytu oraz udźwigu- niektóre urządzenia umożliwiają regulację tych parametrów.

Najważniejsze zalety przemysłowych chwytaków elektrycznych

Stosowanie elektrycznych chwytaków przemysłowych wiąże się z różnymi korzyściami. Takie urządzenia idealnie nadają się do stosowania w sterylnych warunkach, np. w przemyśle spożywczym albo farmaceutycznym. Są one bardzo ekonomiczne, gdyż pobierają energię tylko w czasie rozwierania oraz zamykania palców chwytających. Istnieje możliwość wyboru optymalnego kąta chwytu, a do tego można też swobodnie regulować stopień nacisku szczęk na przenoszony obiekt.

Urządzeniami tymi można wygodnie kontrolować przy użyciu czujników położenia znajdujących się w palcach, a także sterowników PLC. Montaż sprzętu jest bardzo prosty i w większości przypadków zajmuje jedynie kilka chwil. W naszym sklepie dostępne są przemysłowe chwytaki elektryczne wyłącznie od znanych i cenionych producentów takich jak Destaco, Festo czy Schunk. Ich największą zaletą jest doskonała precyzja działania. Cenione są także za dobrze przemyślaną i wykonaną konstrukcję, a do tego niezawodność działania i wytrzymałość. Nie bez znaczenia jest też ich niewielka masa.

Oferujemy szeroką gamę produktów i rozwiązań chwytających, w tym chwytaki ze stali nierdzewnej przeznaczonych dla przemysłu spożywczego, miniaturowe produkty dla farmaceutyki oraz rozwiązania do przenoszenia ciężkich materiałów do przemysłowych zastosowań motoryzacyjnych.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty SELLTECH. Każdy z dostępnych w asortymencie elektrycznych chwytaków przemysłowych sprzedajemy w konkurencyjnych cenach. Zawsze zapewniamy swoje wsparcie techniczne przy wyborze – wystarczy się z nami skontaktować, do czego już teraz zachęcamy.

Zobacz naszą pozostałą ofertę:

Close Menu