SELLTECH oferuje bogaty wybór cylindrów hydraulicznych, które sprzedajemy w konkurencyjnych cenach. Jako specjaliści z branży proponujemy Państwu wyłącznie sprawdzone urządzenia hydrauliki siłowej, do których mamy ogromne zaufanie. Są niezawodne, skonstruowane z myślą o pracy w najtrudniejszych warunkach, a do tego bardzo wydajne. Dzięki temu korzystanie z nich usprawni pracę w przedsiębiorstwie, przyczyniając się do optymalizacji kosztów wielu kluczowych procesów biznesowych. Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami w celu dokładnego zapoznania się z ofertą i złożenia zamówienia.

Cylindry hydrauliczne – do czego są wykorzystywane?

Ten element napędowy, liniowy silnik wyporowy, zwany też siłownikiem albo podnośnikiem hydraulicznym służy do wywierania siły poprzez specjalną ciecz i wprawiania w ruch różnych części maszyn oraz pojazdów. Stosuje się go też do podnoszenia i opuszczania ciężkich przedmiotów, a także do ich przesuwania. Określanie tych urządzeń hydrauliki siłowej mianem cylindrów wynika z cylindrycznego kształtu korpusu. Ich duża popularność jest efektem m.in. nieskomplikowanej zasady działania, a do tego prostej i stosunkowo bezpiecznej obsługi. W naszym sklepie sprzedajemy produkty tego typu wyłącznie od najlepszych marek, takich jak: Parker, Bumar Hydroma czy Enerpac.

Jak działają cylindry hydrauliczne?

Podnośniki do swojego działania wykorzystują systemy hydrauliki wysokociśnieniowej. Efektywnie zamieniają energię potencjalną cieczy w moc mechaniczną, która służy do wprawiania w ruch różnych elementów maszyn. Umieszczone w przestrzeni roboczej tłoki, membrany lub nurniki uruchamia się dzięki wtłoczeniu w komorę siłownika cieczy o odpowiedniej gęstości. Wzrastające ciśnienie oleju zgromadzonego w cylindrze hydraulicznym powoduje wypychanie tłoka. Przepływ oleju jest generowany przez pompę cechującą się wysoką wydajnością działania oraz wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Cylindry hydrauliczne jednostronne i dwustronne

SELLTECH dostarcza cylindry hydrauliczne działające jednostronnie lub dwustronnie. W pierwszym przypadku dochodzi do wymuszenia ruchu powrotnego tłoka przy pomocy sprężyny lub siły ciężkości. Natomiast dwustronne działanie ma miejsce wówczas, gdy procesami dopływu i usuwania płynu z komory roboczej steruje specjalny rozdzielacz. W takim siłowniku olej wywiera nacisk na obie strony tłoka, a na ilość wytworzonej energii wpływa wartość maksymalnego ciśnienia nominalnego oraz średnica powierzchni suwu roboczego. Ogromną rolę w procesie generowania energii przy dwustronnym działaniu cylindrów hydraulicznych odgrywają też szybkość ruchu przesuwanego elementu oraz parametr skoku.

Zastosowanie cylindrów hydraulicznych

Zastosowanie cylindrów hydraulicznych w dużej mierze zależy od ich konkretnego rodzaju. Siłowniki jednostronnego działania wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle stoczniowym, a także w górnictwie, hutnictwie oraz energetyce. Z kolei podnośniki działające dwustronnie pozwalają na przenoszenie dużych obciążeń, stąd też bardzo często korzystają z nich firmy budowlane. Mogą pełnić również funkcję elementów pomocniczych w prasach hydraulicznych oraz na taśmach produkcyjnych. Ponadto są one powszechnie wykorzystywane w mechanizmach sterowania otwieraniem bram wjazdowych.

Niezawodne cylindry hydrauliczne w dobrej cenie

Serdecznie zapraszamy do dokładnego zapoznania się z całą ofertą firmy SELLTECH i zakupu nowoczesnych, niezawodnych cylindrów hydraulicznych. Sprzedajemy je w konkurencyjnych cenach i zapewniamy profesjonalne wsparcie przy wyborze.

Zobacz naszą pozostałą ofertę:

Close Menu