SELLTECH oferuje bogaty wybór cylindrów hydraulicznych, które sprzedajemy w konkurencyjnych cenach. Ten element napędowy, zwany też siłownikiem albo podnośnikiem hydraulicznym służy do wywierania siły liniowej poprzez specjalną ciecz i wprawiania w ruch różnych części maszyn oraz pojazdów. Stosuje się go też do podnoszenia i opuszczania ciężkich przedmiotów, a także do ich przesuwania. W naszym sklepie sprzedajemy produkty tego typu wyłącznie od najlepszych marek, takich jak: Parker, Bumar Hydroma czy Enerpac.

Podnośniki do swojego działania wykorzystują systemy hydrauliki wysokociśnieniowej. Umieszczone w przestrzeni roboczej tłoki, membrany lub nurniki uruchamia się dzięki wtłoczeniu w komorę siłownika cieczy o odpowiedniej gęstości. Wzrastające ciśnienie oleju zgromadzonego w cylindrze hydraulicznym powoduje wypychanie tłoka. Przepływ oleju jest generowany przez pompę cechującą się wysoką wydajnością działania oraz wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Cylindry hydrauliczne jednostronne i dwustronne

SELLTECH dostarcza cylindry hydrauliczne działające jednostronnie lub dwustronnie. W pierwszym przypadku dochodzi do wymuszenia ruchu powrotnego tłoka przy pomocy sprężyny lub siły ciężkości. Natomiast dwustronne działanie ma miejsce wówczas, gdy procesami dopływu i usuwania płynu z komory roboczej steruje specjalny rozdzielacz. W takim siłowniku olej wywiera nacisk na obie strony tłoka, a na ilość wytworzonej energii wpływa wartość maksymalnego ciśnienia nominalnego oraz średnica powierzchni suwu roboczego. Ogromną rolę w procesie generowania energii przy dwustronnym działaniu cylindrów hydraulicznych odgrywają też szybkość ruchu przesuwanego elementu oraz parametr skoku.

Zastosowanie cylindrów hydraulicznych

Zastosowanie cylindrów hydraulicznych w dużej mierze zależy od ich konkretnego rodzaju. Siłowniki jednostronnego działania wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle stoczniowym, a także w górnictwie, hutnictwie oraz energetyce. Z kolei podnośniki działające dwustronnie pozwalają na przenoszenie dużych obciążeń, stąd też bardzo często korzystają z nich firmy budowlane. Mogą pełnić również funkcję elementów pomocniczych w prasach hydraulicznych oraz na taśmach produkcyjnych. Ponadto są one powszechnie wykorzystywane w mechanizmach sterowania otwieraniem bram wjazdowych.

Serdecznie zapraszamy do dokładnego zapoznania się z całą ofertą firmy SELLTECH i zakupu nowoczesnych, niezawodnych cylindrów hydraulicznych. Sprzedajemy je w konkurencyjnych cenach i zapewniamy profesjonalne wsparcie przy wyborze.

Close Menu