Jeśli chcesz kupić siłownik liniowy pneumatyczny, zapraszamy do współpracy. Dostarczamy wysokiej jakości komponenty o szerokim zastosowaniu w przemyśle, które stanowią ważny element linii produkcyjnych, systemów energetycznych, pojazdów transportowych czy zaawansowanych maszyn. Pneumatyczne siłowniki liniowe są powszechnie używane w wielu obiektach, urządzeniach, instalacjach i miejscach do zapewnienia napędu i wprawienia w ruch mechanizmów, w których są montowane. Źródłem energii gwarantującej ich działanie jest sprężony gaz, najczęściej powietrze.

Działanie i zastosowanie pneumatycznego siłownika liniowego

Zadaniem pneumatycznego siłownika liniowego jest wprawienie obiektów w ruch posuwisto-zwrotny, za co odpowiada mechanizm tłokowy napędzany przez czynnik roboczy, czyli wspomniany sprężony gaz. W zależności od potrzeb proponujemy modele zarówno jedno-, jak i dwustronne, które pracują z wykorzystaniem dwóch tłoczysk. Dostępne są też egzemplarze beztłoczyskowe wyposażone w poruszający się wózek scalony z tłokiem siłownika liniowego, który wprawia go w ruch.

Dlaczego warto zainwestować w modele pneumatyczne? Jedną z ich najważniejszych zalet jest stosunkowo niewielka waga w porównaniu z elektrycznymi i hydraulicznymi, co poszerza ich zastosowanie i pozwala wykorzystać w miejscach i systemach, w których siłowniki liniowe innego rodzaju nie zdają egzaminu. Rozwiązania oferowane w tej kategorii da się z powodzeniem dostosować do różnego przeznaczenia, dlatego można je uznać za uniwersalne.

Zalety pneumatycznych siłowników liniowych

Kolejna kwestia, która zachęca do montażu właśnie silników pneumatycznych, to wykorzystanie sprężonego powietrza jako źródła energii. Przynosi to wiele korzyści, jak np. niski koszt, łatwość uzupełniania i przyjazność dla środowiska. Sprężone powietrze jest ekologiczne i całkowicie bezpieczne zarówno dla otoczenia naturalnego, jak i ludzkiego organizmu, a ponadto nie wymaga specjalnej utylizacji. Również przechowywanie większych ilości sprężonego powietrza to stosunkowo łatwe zadanie ze względu na jego właściwości fizyczne. Z uwagi na brak ryzyka zapłonu poleca się je w miejscach, obiektach, systemach i instalacjach wymagających najwyższej ochrony przeciwpożarowej, gdzie użycie zapłonu nie wchodzi w grę.

Zdajemy sobie sprawę z różnorodności potrzeb naszych klientów, dlatego proponujemy szeroki wybór produktów. Na życzenie pomagamy dobrać odpowiedni silnik liniowy pneumatyczny, który odpowiada określonym kryteriom i wskazanemu zastosowaniu. Zapraszamy do współpracy i kontaktu!

Close Menu