W magazynie SELLTECH Jarocin znajdą Państwo szeroki wybór wysokiej klasy nowoczesnych napędów pneumatycznych, powszechnie zwanych też siłownikami. Urządzenia te mają nieskomplikowaną konstrukcję. Służą do wprawiania w ruch elementów roboczych wielu maszyn i specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych np. w warsztatach czy zakładach produkcyjnych. Powszechnie wykorzystuje się je między innymi w przemyśle drzewnym, motoryzacyjnym, spożywczym, maszynowym, transportowym, jak i na sortowniach.

Napędy pneumatyczne działają na podobnej zasadzie co siłowniki hydrauliczne, ale do ich zasilania zamiast oleju wykorzystuje się sprężone powietrze. Urządzenia te spełniają szereg funkcji. Przy ich użyciu można na przykład otwierać, zamykać, przesuwać, dociskać, obracać i pozycjonować różne elementy. Dobrze wykonane cechują się wieloletnią żywotnością.

Wyróżnia się dwa rodzaje siłowników – mogą to być napędy jednostronnego i dwustronnego działania. W pierwszym z nich tłok zawsze samoczynnie wraca do pozycji wyjściowej w momencie odcięcia dopływu sprężonego powietrza. W przypadku urządzeń dwustronnego powrót również wymaga wtłoczenia gazu pod wysokim ciśnieniem.

Sprzedawane w SELLTECH napędy pneumatyczne wyposażono w uszczelnienia wykonane z NBR lub pełnego poliuretanu. Na indywidualne życzenie klienta produkty mogą zostać uszczelnione materiałami odpornymi na działanie wysokiej temperatury. Nasz asortyment na bieżąco uzupełniamy o nowoczesne modele siłowników, różniące się między sobą innowacyjnością zastosowanych technologii, rodzajem tworzyw wykorzystanych do produkcji oraz sposobami sterowania. Oferujemy wyłącznie urządzenia pochodzące od cenionych na rynku producentów, znane ze swojej niezawodności oraz wysokiej wydajności. W przypadku problemów z wyborem napędów pneumatycznych zachęcamy do skorzystania z naszego fachowego wsparcia technicznego. Zawsze pomagamy Klientom w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Zalety stosowania napędów pneumatycznych

Ze stosowaniem siłowników pneumatycznych wiąże się wiele zalet. Są to wytrzymałe urządzenia charakteryzujące się długą żywotnością. Co ważne, w razie awarii takich napędów ich serwisowanie zazwyczaj nie wiąże się z dużymi kosztami. Są one przy tym proste w obsłudze i mają bardzo szerokie zastosowanie.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Mamy niezawodne urządzenia, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. To sprzęt od cenionych producentów, sprzedawany w naszym sklepie w konkurencyjnych cenach.

Close Menu