W magazynie SELLTECH Jarocin znajdą Państwo szeroki wybór wysokiej klasy nowoczesnych napędów pneumatycznych, powszechnie zwanych też siłownikami. Urządzenia te mają nieskomplikowaną konstrukcję. Służą do wprawiania w ruch elementów roboczych wielu maszyn i specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych np. w warsztatach czy zakładach produkcyjnych. Powszechnie wykorzystuje się je między innymi w przemyśle drzewnym, motoryzacyjnym, spożywczym, maszynowym, transportowym, jak i na sortowniach.

Jak działają i jakie są rodzaje napędów pneumatycznych?

Napędy pneumatyczne działają na podobnej zasadzie co siłowniki hydrauliczne, ale do ich zasilania zamiast oleju wykorzystuje się sprężone powietrze. Urządzenia te spełniają szereg funkcji. Przy ich użyciu można na przykład otwierać, zamykać, przesuwać, dociskać, obracać i pozycjonować różne elementy. Dobrze wykonane cechują się wieloletnią żywotnością.

Wyróżnia się dwa rodzaje siłowników – mogą to być napędy jednostronnego i dwustronnego działania. W pierwszym z nich tłok zawsze samoczynnie wraca do pozycji wyjściowej w momencie odcięcia dopływu sprężonego powietrza. W przypadku urządzeń dwustronnego powrót również wymaga wtłoczenia gazu pod wysokim ciśnieniem.

W SELLTECH sprzedajemy nowoczesne napędy pneumatyczne od najlepszych producentów

Sprzedawane w SELLTECH napędy pneumatyczne wyposażono w uszczelnienia wykonane z NBR lub pełnego poliuretanu. Na indywidualne życzenie klienta produkty mogą zostać uszczelnione materiałami odpornymi na działanie wysokiej temperatury. Nasz asortyment na bieżąco uzupełniamy o nowoczesne modele siłowników, różniące się między sobą innowacyjnością zastosowanych technologii, rodzajem tworzyw wykorzystanych do produkcji oraz sposobami sterowania.

Oferujemy wyłącznie urządzenia pochodzące od cenionych na rynku producentów, znane ze swojej niezawodności oraz wysokiej wydajności. W przypadku problemów z wyborem napędów pneumatycznych zachęcamy do skorzystania z naszego fachowego wsparcia technicznego. Zawsze pomagamy Klientom w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Zalety stosowania napędów pneumatycznych

Ze stosowaniem siłowników pneumatycznych wiąże się wiele zalet. Są to wytrzymałe urządzenia charakteryzujące się długą żywotnością. Wykorzystanie do ich zasilania sprężonego gazu, głównie powietrza sprawia, że do minimum ograniczone jest ryzyko dostania się zanieczyszczeń do kluczowych podzespołów. Do tego dochodzi ponadprzeciętna odporność na trudne warunki, w jakich są eksploatowane. Co ważne, w razie awarii takich napędów ich serwisowanie zazwyczaj nie wiąże się z dużymi kosztami i jest proste, zajmuje niewiele czasu. Są one przy tym wyjątkowo łatwe w obsłudze i mają bardzo szerokie zastosowanie.

Zapraszamy do zamawiania sprawdzonych napędów pneumatycznych

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Mamy niezawodne urządzenia, wysokiej klasy napędy pneumatyczne, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. To sprzęt od cenionych producentów, sprzedawany jest w naszym sklepie w konkurencyjnych cenach. Aby poznać pełną ofertę, wystarczy się z nami skontaktować.

Zobacz naszą pozostałą ofertę::

Close Menu