SELLTECH przygotował bogaty wybór kompresorów śrubowych produkowanych wyłącznie przez uznane marki, w tym m.in.: Walter, Airpol czy Alup Kompressoren. Urządzenia te są wykorzystywane do produkcji sprężonego powietrza, które np. w sposób ciągły jest dostarczane do maszyn przemysłowych czy różnego rodzaju narzędzi warsztatowych. Mamy szeroki ich wybór, dlatego już teraz zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści przedstawią ofertę i zapewnią profesjonalne wsparcie techniczne.

Zasada działania kompresorów śrubowych

Dostępne w ofercie naszej firmy kompresory śrubowe działają, wykorzystując system dwóch, obracających się śrub. Wtłaczane do urządzenia powietrze zostaje najpierw przepuszczone przez filtr, gdzie usuwany są szkodliwe cząsteczki. Następnie trafia ono do przestrzeni między śrubami, gdzie następuje sprężenie gazu. W specjalnej komorze następuje dotrysk oleju, co skutkuje powstaniem mieszaniny powietrzno-olejowej. Trafia ona do separatora w kompresorze śrubowym, a następnie oczyszczone już powietrze przechodzi przez zawór ciśnienia minimalnego, gdzie jest chłodzone. W końcowym etapie pod wysokim ciśnieniem jest wtłaczane np. do centralnej instalacji w budynku.

Zakup kompresorów śrubowych – na co zwrócić uwagę?

Urządzenia te dzielą się na modele olejowe i bezolejowe. W tych pierwszych do smarowania, schładzania oraz zabezpieczania maszyny służy odpowiednio dobrany olej. Taka konstrukcja sprawia, że sprzęt ten wykazuje się długą żywotnością i może pracować w trybie ciągłym. Modele bezolejowe są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie urządzenia te są wykorzystywane jedynie od czasu do czasu.

Przy wyborze kompresora śrubowego warto zwrócić uwagę na wydajność sprężarki, a także poziom generowanego przez nią hałasu. Należy też sprawdzić, z jakich podzespołów korzysta producent tych urządzeń oraz jakie są koszty części zamiennych. Nie bez znaczenia jest też wielkość maszyny oraz żywotność bloku śrubowego.

kompresory śrubowe kompresory śrubowe kompresory śrubowe

Kompresory śrubowe – zastosowanie

Dostępne w naszym sklepie SELLTECH kompresory śrubowe charakteryzują się bardzo szerokim zastosowaniem. Powszechnie wykorzystuje się je m.in. w przemyśle jako zasilanie różnych urządzeń. Wysokiej klasy sprężarki śrubowe zapewniają dobrą jakość powietrza, wykorzystywanego w wielu warsztatach oraz zakładach przemysłowych. Zastosowanie do ich produkcji dobrej klasy materiałów gwarantuje im długą żywotność. Ich ogromna popularność wynika m.in. z dużej wydajności działania, która idzie w parze z bardzo niskimi kosztami eksploatacji. Urządzenia te są także bezpieczne w użytkowaniu i wyjątkowo proste w konserwacji.

Szeroki wybór nowoczesnych kompresorów śrubowych

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór nowoczesnych i jednocześnie bardzo niezawodnych kompresorów śrubowych. Sprzedajemy je w konkurencyjnych cenach, zapewniając swoje profesjonalne wsparcie techniczne. W celu dokładnego zapoznania się z asortymentem zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy specjalistami w tej branży i dlatego zawsze proponujemy sprzęt pochodzący wyłącznie od najlepszych producentów.

Zobacz naszą pozostałą ofertę:
Close Menu