SELLTECH oferuje wysokiej jakości filtry do oczyszczania powietrza. To specjalistyczne akcesoria, które z powodzeniem można wykorzystywać m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym, petrochemicznym, a także w automatyce i elektronice. Doskonale sprawdzają się przy usuwaniu m.in. oparów oleju i innych szkodliwych substancji lotnych, a także nieprzyjemnych zapachów. Naszym klientom oferujemy wydajne systemy filtrujące zaprojektowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie, zapewniając profesjonalne wsparcie przy w ich wyborze. Dzięki temu możemy zagwarantować, że zakupione produkty będą działały skutecznie, doskonale spełniając swoje zadanie.

Jak zbudowane są filtry do oczyszczania powietrza?

Dostępne w naszej ofercie filtry do oczyszczania powietrza mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. Dodatkowo poszczególne modele różnią się między sobą wielkością oraz przeznaczeniem. Do usuwania cząstek stałych warto wykorzystać systemy filtrujące, do których produkcji użyto celulozy, włókien akrylowych lub spiekanego mosiądzu. Natomiast przy eliminowaniu oparów oleju najlepiej sprawdzają się produkty zrobione z mikrowłókien borokrzemianowych lub węgla aktywnego. Z takich filtrów korzystają przede wszystkim różnego rodzaju zakłady przemysłowe i warsztaty, w których od czystości powietrza zależy sprawność przebiegu procesu produkcyjnego oraz zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Filtry do oczyszczania powietrza – rodzaje

Systemy filtrujące używane w przemyśle do oczyszczania powietrza ze szkodliwych pyłów i związków chemicznych dzielą się na kilka rodzajów. Zalicza się do nich filtry:

  • gwintowane – odporne na działanie wody, przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń w postaci par oleju. Ich zaletą jest trwałość oraz niskie koszty eksploatacji,
  • kołnierzowe – flanszowe z węglem aktywnym – niektóre modele są dodatkowo wyposażone we wskaźniki ciśnienia,
  • wysokociśnieniowe – używane głównie w przemyśle elektronicznym i przy produkcji tworzyw sztucznych, a także w branży motoryzacyjnej. Ich zaletą jest wysoka skuteczność działania oraz odporność na korozję i oddziaływanie wysokich temperatur,
  • sterylne – filtry te są stosowane wszędzie tam, gdzie wymaga się, aby powietrze poddawane oczyszczaniu było całkowicie wolne nie tylko od par olejów, aerozoli czy cząstek stałych, jak i od groźnych dla zdrowia mikroorganizmów, w tym bakterii, wirusów oraz zarodników grzybów. Są niezbędne w branżach związanych z farmacją, produkcją opakowań do żywotności, biotechnologią, a także w przemyśle spożywczym.

Jak wydłużyć czas eksploatacji przemysłowych filtrów do oczyszczania powietrza?

Proponujemy Państwu wyłącznie najwyższej jakości, wydajne filtry przemysłowe do oczyszczania powietrza. Są odporne na pracę w trudnych warunkach, ale dzięki prawidłowej eksploatacji, można znacząco wydłużyć ich żywotność. Z tego powodu zalecane jest:

  • używanie manualnego zaworu w celu usunięcia zalegającego kondensatu,
  • ograniczanie wilgotnej pary, która przepływając przez elementy filtrujące, skutkuje wywieraniem na nie zbyt dużego naprężenia,
  • ograniczenie lub najlepiej całkowite wyeliminowanie użycia agresywnych środków chemicznych w przypadku stosowania filtrów sterylnych, które mogą je uszkodzić.

Zapraszamy do zamawiania filtrów oczyszczających powietrze

W firmie SELLTECH przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę filtrów do oczyszczania powietrza, które pochodzą wyłącznie od uznanych producentów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! W celu zapoznania się z wszystkimi dostępnymi w ofercie produktami filtrującymi i złożenia zamówienia wystarczy się z nami skontaktować.

Zobacz naszą pozostałą ofertę:

Close Menu