W tej kategorii sprzedajemy siłowniki obrotowe, które generują ruch obrotowy o niezmiennym, jednakowym kącie obracania. To zasługa zamontowanych w nich tłoków poruszających się pod wpływem mechanizmów pneumatycznych lub hydraulicznych w zależności od typu siłownika obrotowego. W przypadku tych pierwszych źródłem energii jest sprężony gaz (najczęściej powietrze), podczas gdy modele zaliczane do hydraulicznych wykorzystują tłoczoną pod ciśnieniem ciecz.

Wykorzystanie siłowników obrotowych

Zastosowanie siłowników obrotowych jest bardzo szerokie i obejmuje wiele różnych sektorów gospodarki oraz dziedzin życia. Wykorzystuje się je m.in. w szeroko pojętym przemyśle, transporcie czy energetyce. Mogą być jednym z elementów linii produkcyjnych i odpowiadać za wprawianie ich w ruch. To bardzo uniwersalne produkty, które da się skutecznie dopasować do najróżniejszego przeznaczenia, aby wspomagały wykonywanie określonych czynności, np. umożliwiając automatyczny transport komponentów w fabryce.

Zarówno pneumatyczne, jak i hydrauliczne siłowniki obrotowe są napędzane bez potrzeby generowania iskry, dlatego poleca się je tam, gdzie wymaga się przestrzegania rygorystycznych norm bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W takich miejscach modele elektryczne się nie nadają ze względu na konieczność użycia zapłonu do uruchomienia napędu, co może powodować ryzyko wybuchu pożaru. Z tego względu znajdujące się w naszej ofercie siłowniki obrotowe są powszechnie montowane w zakładach chemicznych czy kopalniach, gdzie nawet najmniejsza iskra mogłaby być niebezpieczna.

Siłowniki obrotowe pneumatyczne i hydrauliczne

W instalacjach, systemach i obiektach, w których liczy się lekkość i nie ma potrzeby generowania dużej mocy, optymalnym rozwiązaniem są obrotowe silniki pneumatyczne. Niewielka waga, poręczność i bezproblemowa eksploatacja to ich najważniejsze zalety. Jeśli natomiast konieczna jest większa moc układu, zdecydowanie lepszym wyborem będą modele hydrauliczne, które świetnie spisują się nawet przy bardzo dużych zakresach obciążeń. Oba rodzaje dostępne są w naszej ofercie.

Dostarczamy wysokiej jakości siłowniki obrotowe, które efektywnie wspierają pracę Twojej firmy i ułatwiają sprawne wykonanie określonych czynności wymagających zapewniania ruchu obrotowego. Szeroki wybór sprawia, że warto się zastanowić nad zakupem. Jeśli sobie życzysz, możemy pomóc w dobraniu odpowiedniego modelu. Mamy wieloletnie doświadczenie w pneumatyce i hydraulice zdobyte na bazie współpracy z licznymi firmami z różnych branż. Mamy nadzieję, że również dołączysz do grona naszych klientów!

Close Menu