Stany magazynowe SELLTECH na bieżąco uzupełniamy o najwyższej jakości chwytaki pneumatyczne. Urządzenia te wykorzystywane są w transporcie bliskim, np. do przenoszenia różnych obiektów na liniach produkcyjnych, podczas magazynowania czy sortowania. Większość dostępnych w naszej ofercie modeli, które można montować na siłownikach, obrotnicach czy też ramionach robotów wyróżnia się zwartą, kompaktową budową. Sprzęt zaopatrzony jest w gniazda umożliwiające dołączanie dodatkowych elementów.

Chwytaki pneumatyczne Schunk PGN Plus P

Chwytaki pneumatyczne – zasada działania

W produktach zainstalowano różnego rodzaju końcówki chwytne. Niektóre wykorzystują energię sprężonego powietrza do generowania siły ściskającej. Wytworzone w przyssawkach podciśnienie powoduje odkształcenie się elastycznych końcówek. Chwytaki pneumatyczne można wykorzystać do przenoszenia różnych przedmiotów w każdą stronę. Chwytane obiekty mogą być wykonane z różnych materiałów, np. ze szkła, gumy, metalu, plastiku itp. Za pomocą urządzenia bez trudu przenosi się elementy w kształcie tulei, prostopadłościanu, wałka, kuli, płyty itp. Dostarczana przez nas seria chwytaków pneumatycznych, jest kompatybilna z manipulatorami oraz robotami przemysłowymi.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie chwytaków pneumatycznych?

Kupując te urządzenia, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj mechanizmu chwytającego oraz ilość palców. Pośród dostępnych na rynku chwytaków pneumatycznych, wyróżnia się modele:

  • z chwytem zewnętrznym, wewnętrznym lub kombinowanym, łączącym cechy dwóch pierwszych wersji,
  • 2-palcowe lub 3-palcowe,
  • równoległe bądź kątowe – pojęcia te określają sposób poruszania się elementów chwytających,
  • jednostronnego lub dwustronnego działania.

Do ważnych parametrów tych urządzeń zalicza się także kształt palców, mający wpływ m.in. na siłę chwytania oraz stabilność uchwytu. Podczas ich wyboru należy również zwrócić uwagę na powtarzalność działania, bardzo ważną w przypadku precyzyjnych prac.

Chwytaki pneumatyczne – najważniejsze zalety

W firmie SELLTECH dostępne są różne wersje sprzętu przeznaczonego do specjalistycznych zastosowań. Wybrane modele mają specjalne zabezpieczenie chroniące przy spadku ciśnienia. Chwytaki pneumatyczne są kompatybilne z innymi urządzeniami chwytającymi. Wyróżnia je odporność na zakłócenia elektromagnetyczne, a do ważnych zalet zalicza się także:

  • wysoką dynamikę pracy,
  • prostą, lekką konstrukcję,
  • intuicyjną obsługę.

Wiele chwytaków pneumatycznych jest integralną częścią maszyn używanych w przemyśle do transportu bliskiego. Świetnie radzą sobie z chwytaniem i przenoszeniem m.in.  szyb, kartonów, płyt kompaktowych, sklejek, drzwi, a także desek i materiałów drewnopodobnych.

Wysokiej jakości chwytaki pneumatyczne w dobrych cenach

W sklepie SELLTECH tanio sprzedajemy nowoczesne chwytaki pneumatyczne i gwarantujemy ich najwyższą jakość oraz precyzję działania. Proponujemy wyłącznie urządzenia od najlepszych producentów, wielokrotnie sprawdzone na rynku i cieszące się doskonałą opinią. Serdecznie zapraszamy do składania zamówień – zawsze służymy swoim wsparciem, pomagając w dokonaniu trafnego wyboru.

Zobacz naszą pozostałą ofertę:

Close Menu