Stany magazynowe SELLTECH na bieżąco uzupełniamy o najwyższej jakości chwytaki pneumatyczne, które zawsze tanio sprzedajemy. Urządzenia te wykorzystywane są w transporcie bliskim, np. do przenoszenia różnych obiektów na liniach produkcyjnych, podczas magazynowania czy sortowania. Większość dostępnych w naszej ofercie modeli, które można montować na siłownikach, obrotnicach czy też ramionach robotów wyróżnia się zwartą, kompaktową budową. Sprzęt zaopatrzony jest w gniazda umożliwiające dołączanie dodatkowych elementów.

Chwytaki pneumatyczne Schunk PGN Plus P

Chwytaki pneumatyczne – zasada działania

W sprzęcie zainstalowano różnego rodzaju końcówki chwytne. Niektóre wykorzystują energię sprężonego powietrza do generowania siły ściskającej. Wytworzone w przyssawkach podciśnienie powoduje odkształcenie się elastycznych końcówek. Chwytaki pneumatyczne można wykorzystać do przenoszenia różnych przedmiotów w każdą stronę. Chwytane obiekty mogą być wykonane z różnych materiałów, np. ze szkła, gumy, metalu, plastiku itp. Za pomocą urządzenia bez trudu przenosi się elementy w kształcie tulei, prostopadłościanu, wałka, kuli, płyty itp. Sprzedajemy wiele tanich chwytaków pneumatycznych, które są kompatybilne z manipulatorami oraz robotami przemysłowymi.

Tanie chwytaki pneumatyczne – najważniejsze zalety

W firmie SELLTECH dostępne są różne wersje sprzętu przeznaczonego do specjalistycznych zastosowań. Wybrane modele mają specjalne zabezpieczenie chroniące przy spadku ciśnienia. Chwytaki pneumatyczne są kompatybilne z innymi urządzeniami chwytającymi. Wyróżnia je odporność na zakłócenia elektromagnetyczne, a do ważnych zalet zalicza się także:

  • wysoką dynamikę pracy,
  • prostą, lekką konstrukcję,
  • intuicyjną obsługę.

Wiele chwytaków pneumatycznych jest integralną częścią maszyn używanych w przemyśle do transportu bliskiego. Świetnie radzą sobie z chwytaniem i przenoszeniem m.in.  szyb, kartonów, płyt kompaktowych, sklejek, drzwi, a także desek i materiałów drewnopodobnych. W sklepie SELLTECH tanio sprzedajemy te nowoczesne urządzenia i gwarantujemy ich najwyższą jakość oraz precyzję działania. Serdecznie zapraszamy do składania zamówień – zawsze służymy swoim wsparciem, pomagając w dokonaniu trafnego wyboru.

Close Menu